DİSKLİ KENAR KESME ÜNİTESİ

EF-CTR

Kenarlarına kola uygulanmış ya da uygulanmamış kumaşların ram makinesi ya da egalizeli açık en sanfor makinesi zincir çıkışlarında optik okuyucu ile kontrol edilerek istenen miktarda otomatik olarak kesilmesini sağlayan sistemdir. Makine zincir hızına senkron çalışabildiği gibi bağımsız olarak da çalışabilir. Genellikle makine çıkış rayları üzerine monte edilerek çalıştırılır. Opsiyonel uygulamalarda tamamen bağımsız olarak da çalıştırılabilir.

Kenar kesme işlemi, kumaşın iğnelerden tamamen ayrılmasından sonra yapıldığından minimum fire oranları sağlanır ve kesme atıklarının zincir iğneleri ile birlikte rayın içine gitmesi engellenir. Kenar kesme fireleri, kenar kola yapılmayan kumaşlarda 3-4 mm, kenar kola yapılan kumaşlarda ise zincir girişi ünitelerinin uygun teknik özelliklerde olması şartıyla 12-13 mm’ ye kadar düşürülebilir

Herhangi bir sebepten dolayı kenar kesme işleminin kesintiye uğraması, makine çıkışındaki kumaşın eninin daralması veya genişlemesi halinde bile otomatik kontrollü fotosel sistemi sayesinde kesme işlemi aralıksız devam eder.

  • Komple paslanmaz gövde yapışı.

  • Teknik şartlara uygun kullanım sayesinde bileme gerektirmeyen alt ve üst grup elmas bıçakları (viskon ve polyester kumaşlar).

  • Bıçak diskleri için otomatik yağlama sistemi.

  • Kesim bıçakları öncesi son kenar kıvrımı açıcı ünite.

  • Bıçak soğutma ünitesi.

  • Kenar kesme miktarı ayar mekanizması.

  • PLC kontrollü kumanda paneli, AC inverter kontrollü bıçak tahrik sistemleri.

  • Kenar firesi emis ünitesi (opsiyon).

TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM