ÜSTTEN KENAR KOLA ÜNİTESİ ( RAM MAKİNELERİ )

EF-GLU/T

Geleneksel kenar kolalama sistemlerinde kenar kolalama tankı ve diski, kumaşın ve kumaşı taşıyan zincirlerin altında, kenar kolalama baskı diski ise kumaşın üstündedir. Yatay veya dikey zincir raylı ram makineleri ya da sanfor egalize zincirlerinde mekanik şartlardan dolayı kenar kolalama diskinin zincir iğnelerine tamamen yaklaştırılması mümkün değildir. Bu durum, kumaşın kenar kolalama yapılan kısmının dışında kalan ve fire olarak atılan miktarının artmasına sebep olur.

Üstten kenar kolalama sisteminde, kenar kolalama tankı ve kenar kolalama diski kumasın üstünde olduğundan kenar kolalama diski zincir iğnelerine dokunmayacak kadar yaklaştırılabilir ve bu durum kenar kesme sonrasında firelerin 8-9 mm’ye kadar inmesini sağlamaktadır. Kola kumaşın üst kısmına temas ettiği için kumaşın sevki esnasında temas ettiği yüzeylere kirlenme olmaz ve hızlı kuruma sağlanır. Ünite yatay ve dikey raylar için uygulanabilecek sekilde üretilmektedir. Uygulama sayesinde, kenar kolalama işlemi kumaşın üst kısmına yapıldığından kenar kolanın kurutulması da kolaylaşacağından, enerji tasarrufu ve üretim hızı artısı da sağlanır.

  • Manuel olarak kenar kola miktarı ayarlama özelliği.

  • Kolay temizlenebilir kolalama ve sirkülasyon tankı.

  • Kolanın sürekli aynı viskozitede kalması için rezerve tankı ve sirkülasyon pompası sistemi.

  • Oksitlenmeye karsı paslanmaz ve sentetik yapıda uygulama malzemeleri.

  • Minimum kenar kola sarfiyatı için kesik ve çapraz dişli kolalama diskleri.

  • Kolay monte ve demonte edilebilen kola diskleri.

  • Tüm ram makinelerine uygulama imkanı.

TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM — TEKSTİL SEKTÖRÜ İÇİN İNOVATİF ÜRETİM